Muhasebe Sistemi Re – Organizasyonu Hizmetleri

ERP – (Enterprise Resource Planning)

Kurumsal kaynak planlaması ya da işletme kaynak planlaması, İşletmelerin kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemidir. Bir işletmenin mal ve hizmet üretimi için gereken iş gücü, makine, malzeme gibi kaynakların, tüm veri ve işlemlerinin bir araya getirilmesini ve en etkin şekilde planlanarak üretimin gerçekleşmesini sağlar.

 

ERP-II (Enterprise Resource Planning)

ERP-II; tedarik zinciri yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi ve iş zekası kavram ve fonksiyonlarını bünyesine katarak, üretim dışı sektörlere de aynı avantajları şirketin farklı bölümlerindeki farklı fonksiyonları entegre etmektedir. ERP-II, tedarikçiler ve müşteriler ile uygulamaları etkin entegrasyon avantajı sayesinde, planlama derinliği sağlamakta ve yönetim dinamiklerinizi geliştirmenizi sağlar. İşletmenizin verimliliğinin artırılmasında önemli rol üstlenen sistemlerdir.

 

MRP-I (Manufacturing Requirement Planning)

İşletmenizin, malzeme ihtiyacını hesaplayabilmek üzere MRP (Malzeme İhtiyaç Planı) tekniğidir. Bu teknik, malzeme ihtiyaç planlamasının yanı sıra ihtiyaç planlaması ve ana üretim planı özellikleri ile ana üretim planı ve mevcut kapasiteyi de göz önüne alarak daha gerçekçi malzeme ihtiyaç planı ve üretim planı elde edebilmeyi amaçlar.

 

MRP-II (Manufacturing Requirement Planning)

MRP-I’e finans ve simülasyon modüllerinin İmalat kaynak planlaması, (Manufacturing Requirement Planning; MRP-II) üretimin verimliliğini ve etkinliğini artırmak amacıyla, ihtiyaç duyulan anda, ihtiyaç duyulan yerde, ihtiyaç duyulan miktarda malzemenin bulundurulması için geliştirilmiş planlama tekniğidir.

ERP, MRP-I, MRP-II ve ERP-II organizasyonunuzun şirketinizde uygulanmasının gerçekleşmesi için deneyimli kadromuzu hizmetinize sunuyoruz.